23 maja, 2024

Wraz z upływem czasu nasza skóra traci jędrność i sprężystość, co jest spowodowane spadkiem ilości włókien kolagenowych w organizmie (proces ten zaczyna się już po ukończeniu 25 roku życia). Rezultaty najłatwiej zauważyć w miejscu, w którym skóra jest najcieńsza, czyli np. na górnych i dolnych powiekach. Tam skóra szybciej ulega przebarwieniu, zapada się i łatwo uwidacznia się siatka zmarszczek. Daje to ogólny wyraz zmęczonej twarzy i ma ogromny wpływ na samopoczucie i ocenę atrakcyjności każdego z nas.

Na starzenie się skóry w okolicach oczu nakłada się również zwiotczenie mięśnia okrężnego oka, a w miarę upływu czasu także dźwigacza powieki górnej. Skóra, tracąc swoją sprężystość, obniża się i tworzy nieestetyczny fałd, a czasem może nawet ograniczać pole widzenia. Rozwiązaniem problemu może być laserowa korekcja powieki dolnej, górnej albo też obydwu jednocześnie. Od wielu lat takie zabiegi pozostają w ścisłej czołówce wszystkich wykonywanych procedur medycyny estetycznej na świecie.

Laserowa plastyka powiek – sposób na odzyskanie młodzieńczego spojrzenia i wyglądu

Problem z opadającymi powiekami, nadmiarem skóry (dermatochalasis) czy przepuklinami tłuszczowymi (tak zwane worki pod oczami) dotyka nie tylko osoby starsze. Opadanie powieki górnej, która sięga aż po brzeg rogówki, nazywane ptozą, może być wadą wrodzoną lub być związane z niedorozwinięciem mięśnia dźwigacza powiek górnych bądź jego uszkodzeniem czy osłabieniem i dotyczyć także ludzi młodych.

Pozbawiona sprężystości i elastyczności skóra obniża się, przez co może nie tylko postarzać twarz i niekorzystnie wpływać na wygląd oraz samoocenę pacjenta, lecz również ograniczać pole widzenia. W jaki sposób można się pozbyć nadmiaru skóry z powiek i usunąć przepukliny tłuszczowe? Pacjenci mają do dyspozycji zarówno klasyczne operacje polegające na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry, jak i metody wykorzystujące energię lasera (blefaroplastyka chirurgiczna i laserowa).

W jakich aspektach zabieg laserowej blefaroplastyki przewyższa procedury chirurgiczne, opowiada na stronie internetowej powiatsuski24.pl doktor Łukasz Łebkowski z Kliniki Sthetic: „Wycięcie nadmiaru zwiotczałej skóry, która mocno podkreśla nasz wiek, jest stosunkowo proste i przynosi zdecydowaną poprawę wyglądu. W porównaniu do tradycyjnego zabiegu, cięcia wykonane laserem nie powodują krwawienia, natychmiast zamykając naczynia powiek, co znacznie ogranicza powstanie tzw. krwiaków okularowych, które przy metodzie chirurgicznej mogą utrzymywać się do trzech tygodni. Ponadto, podgrzany podczas zabiegu kolagen prowadzi do obkurczania skóry, zwiększając jej napięcie praktycznie natychmiast. Poprawa widoczna jest już po kilku dniach, a optymalny efekt uzyskujemy w ciągu 3-6 miesięcy”.

  Jaki tusz do drukarki Brother J105?

Dzięki małoinwazyjności laserowej blefaroplastyki, jej bezpieczeństwu oraz znacznie krótszemu okresowi rekonwalescencji zabieg laserowej plastyki powiek cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród kobiet, ale również mężczyzn. Sama procedura trwa około 30 minut i wiąże się z minimalnym dyskomfortem u pacjentów. Tuż po zakończeniu zabiegu pacjent wraca do domu. W obrębie powiek mogą się pojawić opuchnięcia, które najczęściej znikają po kilku dniach.

Korekty można dokonać zarówno w obrębie górnej, jak i dolnej powieki, albo obydwu jednocześnie. Usunięcie nadmiaru obwisłej skóry oraz przepuklin tłuszczowych daje natychmiastowy efekt poprawy wyglądu całej twarzy, odmłodzenia spojrzenia i usunięcia widocznych oznak starzenia się. Blizny po zabiegu są umiejscowione w naturalnych fałdach skóry, co czyni je praktycznie niezauważalnymi.