23 maja, 2024

Wraz z nastaniem jesieni wiele osób zaczyna odczuwać obniżony nastrój. Brak słońca, niska temperatura oraz deszcz nie sprzyjają zachowaniu dobrego samopoczucia. Chandra nie jest niczym nienormalnym, ale jeśli utrzymuje się przez dłuższy czas, może doprowadzić do znacznie bardziej niebezpiecznej w skutkach depresji. Warto wiedzieć, że niedobór magnezu w organizmie może przyczynić się do nasilenia wymienionych wyżej objawów, dlatego w razie problemów należy sięgnąć po suplementy diety, jak np. MagneB6. Dlaczego?

Magnez jest niezwykle ważny dla naszego układu nerwowego, dlatego przy jego niedoborze pojawiają się problemy z koncentracją, bezsennością oraz obniżonym nastrojem. Chociaż ten ważny dla naszego zdrowia i samopoczucia makroelement obecny jest w niektórych produktach żywnościowych, jednak podczas gotowania powstają nieprzyswajalne związki. Preparaty Magne są zróżnicowane, dlatego każdy może znaleźć odpowiedni suplement dla siebie. Trzeba też wiedzieć, że magnez z witaminą B6 jest lepiej przyswajalny przez organizm, dlatego zażywanie preparatów Magne B6 będzie bardziej skuteczne, niż poleganie tylko na samej diecie.

Z całą pewnością pomogą one poradzić sobie z obniżonym nastrojem, kłopotami ze snem i koncentracją, a także bólami głowy i skurczami mięśni. Oprócz tego Magnez B6 zwiększa odporność na stres, co również może przyczynić się do poprawy samopoczucia. Jeśli dokucza nam rozdrażnienie, a zły nastój nie chce ustąpić, mamy problemy z koncentracją i snem, warto sięgnąć po preparat z magnezem.

  Pasma górskie otaczające Kotlinę Kłodzką