22 maja, 2024

Filtr do dzbanka filtrującego wodę płynąca z kranu to jedno z najpowszechniejszych rozwiązań. Coraz częściej spotykamy dzbanki filtrujące, co daje do zrozumienia, że są one skuteczne. Przyczyniają się również do utrzymania zdrowych nawyków żywieniowych co znacznie przekłada się na poprawę jakości życia całej rodziny.

Wkład filtrujący Dafi – poznaj wszystkie jego zalety

Twardość i smak chloru to główne powody, dla których woda z kranu nie jest spożywana bezpośrednio. Chociaż jest ona systematycznie kontrolowana przez lokalne władze sanitarne i musi spełniać limity dotyczące ponad 30 parametrów chemicznych i mikrobiologicznych.

Ale jeśli problemem jest tylko smak, dzbanek filtrujący może być ważnym sprzymierzeńcem do domowego spożycia wody pitnej: może usunąć smak chloru, obniżyć twardość dzięki wykorzystaniu filtru do wody Dafi.  Dzbanki są mniej skuteczne w usuwaniu azotanów (ale to zanieczyszczenie nie powinno znajdować się w wodzie pitnej. Pełna oferta filtrów do wody dostępna na stronie:

Wkłady Dafi – zobacz, dlaczego jest to ekologiczne rozwiązanie

Chociaż dzbanki filtrujące stopniowo się poprawiały na przestrzeni lat, picie z kranu pozostaje najlepszym i najwygodniejszym wyborem. Przede wszystkim dlatego, że kosztuje niewiele w stosunku do butelek plastikowych z wodą. Nie wymaga noszenia ciężarów do domu i nie produkuje góry śmieci z tworzywa sztucznego.

Jeśli chcesz korzystać z dzbanka filtrującego, zwróć uwagę na konserwację i regularną wymianę . Unikaj zastoju wody w dzbanku przez długi czas i skrupulatnie przestrzegaj czasu wymiany wkładu zgodnie z instrukcją lub na samym dzbanku. Wkłady Dafi eliminują problem plastikowych butelek.

Aby wybrać najlepszy dzbanek filtrujący dobrze jest wziąć pod uwagę rodzaj zastosowanego filtra, wymiary oraz materiał, z którego jest wykonany. Wkład filtrujący Dafi zapewni zdrową i świeżą wodę zarówno o poranku jak i w nocy, gdy zaspany wstajesz by napić się wody.

  Rodzaje bram garażowych