22 maja, 2024

Na podróżowanie ze zwierzętami decyduje się coraz większa liczba osób, które są właścicielami kotów czy psów. Podróżowanie ze zwierzęciem wymaga odpowiedniego przygotowania się do takiej wyprawy. Po pierwsze istotne jest wybranie odpowiedniego miejsca nocowania, które pozwalają na przebywanie ze zwierzętami. Konieczne jest również kupienie akcesoriów, które pozwalają w wygodny sposób zarówno dla kota jak i właściciela podróżować.

Kota można transportować przy wykorzystaniu specjalnych transporterów. Pozwala on zabezpieczyć kota przed wypadkiem, choćby podczas podróżowania samochodem. Z drugiej strony uniemożliwia ucieczkę kota w przypadku podróżowania pociągiem czy autobusem.
Wybierając transporter w sklepie zoologiczny, np. , bardzo ważne jest z jednej strony decydowanie się na taki, który jest odpowiednio dopasowany pod względem wielkości do rozmiarów zwierzęcia. Z drugiej strony warto również brać pod uwagę, czy dany transporter jest poręczy w przenoszeniu a jego waga jest dopasowana do możliwości właściciela.
Transportery mogą być wykonane z różnych materiałów. Dobrze jest decydować się na takie materiały, które znacznie lepiej zabezpieczają transporter przed różnego rodzaju uszkodzeniami, które mogą występować podczas podróżowania. Nie bez znaczenia jest również wybieranie takich transporterów, które pozwalają na zwiększenie komfortu dla kota. Po pierwsze dobrze jest, gdy transporter posiada wentylację, która może być zamontowana zarówno z góry jak też z przodu transportera. Antypoślizgowa podłoga również sprawia, że kot będzie czuł się bardziej bezpieczny.

  Ciekawe miejsca turystyczne